קישור למסלול: https://israelhiking.osm.org.il/share/q4s6EKaRzG

נק' התחלה: חניה בית ספר מעלה שחרות(קיבוץ יוטבתה).

נק' סיום: חניה בית ספר מעלה שחרות(קיבוץ יוטבתה).

מרחק מצטבר: 11ק"מ, מסלול מנקודה לנקודה.

רמת קושי: בינוני. רמה טכנית: בינוני

עונה מומלצת: נובמבר – מרץ.

מים: נקודת התחלה ונקודת סיום.

אוכל: נקודת סיום - פונדק יוטבתה.

סימון בשטח: סימון שבילים אדום/ירוק, טיפה אדומה, טיפה כתומה.

תיאור מסלול:

נצא לכיוון צפון על ציר הנפט מהחניה של בית ספר מעלה שחרות שסמוך לקיבוץ יוטבתה, הדרך מסומנת בסמ"ש אדום, לאחר כ- 900מ' נגיע לצומת שבילים, נפנה מערבה עם הסמ"ש הירוק, נרכב עליו כ-600מ' ואז נחצה את הנחל לכיוון צפון ונתחבר לסינגל גרופית שמסומן בטיפה אדומה. הסינגל יתחיל במגמת עליה צפונה ויתפתל עד לראש הרכס כ 1300מ' מרחק של טיפוס מכאן נרד לערוץ שמתחת לשלוחת שחרות בירידה משופעת, נחצה את הערוץ ונטפס לשלוחה שמצפון לנו, בסוף העלייה שווה לעצור ותצפית 360מעלות ומשם בסינגל זורם במגמת ירידה עד נחל "המפלתיים".

אופציה א'  נגיע לצומת שבילים עם חיבור לשביל קטורה יוטבתה (הדרקון החדש) ההמלצה שלנו היא לפנות לכיוון מערב ולתפס על שלוחת שחרות מכיוון צפון עם הסינגל עד לתצפית נוספת ממנה ניתן לחזור בסינגל במגמת ירידה עד לנקודת ההתחלה.

אופציה ב' ניתן להמשיך עם הסימון האדום שיביא ותנו אל הכניסה לקיבוץ גרופית על שמו נקרא הסינגל, מכאן ניתן לבחור בכמה דרכים לחזור אל נקודת ההתחלה, אם נשארים בצד מערב של כביש 90 אז ניתן לרכב על ציר הנפט דרומה – סמ"ש אדום. ניתן גם לעבור מתחת  לכביש 90 מזרחה  מול הקיבוץ במעביר מים, מיד אחרי שנצא נפנה דרומה ונרכב על דרך חקלאית סלולה אספלט כ-3ק"מ עד לכיכר של מחלף צפוני יוטבתה , נפנה מערבה ונמשיך ברכיבה כ1 ק"מ עד לחניה של בית הספר.