רוברט ביטון הוא שף שמתמחה בבשר. ברזומה שלו בישול במסעדות מיתולוגיות בהן אוקיינוס, התרווד הורוד וקרן, שם בישל לצד השף חיים כהן. היום הוא מתגורר בקיבוץ שם, בחצר הבית, הציב מעשנה אימתנית בה הוא צולה במשך שעות נתחי בשר גדולים, אותם הוא שולף אחר כבוד מתוך המעשנה ומפרק במקצועיות מול עיני הסועדים המשתאים. את הבשר הוא מגיש במסגרת ארוחות שהוא מארח בחצר ביתו כשהארוחה נפתחת בפוקצ'ות חמימות שנשלפות הטבון שהוא מגישי לצד ממרחים ומטבלים. הארוחה ממשיכה במנות פתיחה אישיות, קטנות וטעימות ולאחריהן מתחילה החגיגה האמיתית - נתח אחר נתח נשלף מהמעשנה, מפורק ומוגש רך ועסיסי לשולחן. את החוויה משלימה שלי, רעיתו של רוברט שמגישה קפה וקינוחים מעשה ידה.

עוד בשטח: גם רוברט הצטייד בפודטראק חתיך, בצבע כסף בוהק, איתו הוא נודד באזור. כאן תוכלו להזמין בשר מעושן והמבורגר מפורק 0כולל טבעוני) אותם הוא ממלא בג'בטה או מגלגל בתוך טורטייה ומגיש לצד צ'יפס ופוטטו.

מחיר: 45-55 שקלים לכריך

חגיגת בשרים במעשנת PIT
את דרכו הקולינרית החל השף רוברט ביטון עם סיום לימודיו בתדמור. במהלך השנים הוא עבד במסעדות שף מיתולוגיות כגון “אוקיינוס”, “התרווד הורוד”, “קרן” ועוד. בשנים האחרונות עבד כשף של חברות קייטרינג ויועץ קולינרי. רוברט גדל בקרית גת למשפחה מרוקאית ומגיל קטן בילה בין הסירים של אימו, טעמים שמלווים את המטבח שלו עד היום. לפני כעשור עבר רוברט יחד עם אישתו שלי והילדים לחיות בקיבוץ אליפז, ועכשיו הם פותחים את החצר הקסומה בביתם לאירוח אינטימי בו ישתפו בסיפורי קולינריה לצד סיפורים על החיים בקיבוץ. במרכז החצר של ביתם בנה רוברט מעשנה שולחנית ייחודית הנקראת PIT.

המעשנה בנויה בשיטה ייחודית מטקסס – בלוקים מיוחדים השומרים על חום אחיד כשבתחתית גחלים לוחשות מעצי פרי. הבשר נצלה בטמפרטורה נמוכה ומבוקרת המאפשרת בישול איטי וארוך שמבטיח מגוון של ארומות וטעמים עשירים.
הירקות והתבלינים הטריים מגיעים אל רוברט היישר מהחקלאים המקומיים, מחממת חמשת החושים ומגידולים הידרופוניים בקיבוץ.

  • מחיר: החל מ- 250 ₪ לאדם
  • מינימום: 10 סועדים
  • לתיאום ארוחה ופרטים נוספים:
    שלי 054-6150751
    רוברט 053-7710006

     פייסבוק    אינסטגרם