סיור מודרך ופעילות לכל המשפחה

אתר אינטרנט  פייסבוק  אינסטגרם  טלפון

מעבדה חיה ומגרש שעשועים אקולוגי יצירתי

המקום בו רוח ואדמה נפגשים: הקהילה בקיבוץ לוטן לא דומה לשום קהילה אחרת וזה המקום להתחבר לטבע ולאדמה. בקיבוץ המדברי המיוחד, שחבריו משלבים ערכים יהודיים-מודרניים עם תפיסה אקולוגית מתקדמת, מתקיימת פעילות יצירתית מקורית. 

הלב הפועם של התיירות בקיבוץ הוא מתחם האקו-כיף שבו אפשר ללמוד מקרוב, תוך כדי התנסות בפעילויות מגוונות ויצירתיות, על שמירת הסביבה בדרכים שונות. באקו-כיף מתנסים המבקרים בעצמם בבנייה אקולוגית, יצירת קומפוסט, גידולים חקלאיים אורגניים, מיחזור, בנייה אלטרנטיבית, גינון אורגני ועוד. כל הפעילויות נעשות על פי עקרונות אקולוגיים בינלאומיים מתקדמים וחדשניים. בנוסף יכולים הילדים והמבקרים להשתעשע במתקני המשחק הבנויים מחומרים ממוחזרים, מצופים בטיח צבעוני. 

גולת הכותרת באקו-כיף לוטן היא סדנת הבנייה באדמה - הסדנה מאפשרת ללמוד את כל מה שצריך על מנת לבנות מבנה יציב, עמיד ומבודד העשוי מאדמה. סטודנטים ואורחים לומדים איך לערוך בדיקת קרקע למטרות בנייה, איך ליצור לבנים וטיח מאדמה ואיך ליישם את כל אלה יחד ליצירת מבנים יפים, טבעיים וידידותיים למשתמש ולסביבה.

נאה דורש – נאה מקיים. במתחם אקו-כיף לוטן אפשר להתרשם מכמה מתקנים "ירוקים" ואקולוגיים בהם שירותי קומפוסט שבהם מפיקים דשן לעצים, בקיבוץ ישנם אגנים ירוקים - המים המשמשים את שירותי הקומפוסט (רק מהכיורים לשטיפת ידיים כמובן) עוברים דרך מערכת אגנים ירוקים מלאכותית. המים יוצאים נקיים ומשמשים להשקיית עצי זית ותאנה הצומחים ברחבי הקיבוץ, גינות אורגניות שהוקמו על שטח מדברי צחיח והפכו במהרה לחלקות אדמה המניבות ירקות נפלאים לאורך כל השנה. 

מתי: בתיאום מראש

כמה: 35 שקלים למבוגר, 25 שקלים לילד; פעילויות נוספות בתשלום נפרד

איפה: קיבוץ לוטן

יצירת קשר: 08-6356935, 054-9799030, [email protected],

עוד משהו שחשוב לדעת: בקיבוץ יש יחידות אירוח מדברי, בריכה, פעילויות כמו יוגה, סדנאות כתיבה ועוד (ראו מידע תחת לינה בערבה הדרומית).

לאתר     קיבוץ לוטן בפייסבוק

 

אנו מזמינים אתכם לסיור מודרך ופעילות של בניה בבוץ בפארק שעשועים אקולוגי, מוצל קסום וצבעוני. הסיור מתאים לכל הגילאים ואורכו כשעה. אחריו תוכלו להנות משהות נעימה באקו-כיף וארוחה טעימה בסופר פוד טראק.
*בכל ימות השבוע בשעה 9:30 בשבתות גם 10:30
*מתאים לכולם
*₪35.00
*הנחת תושב אילת וחבל אילות, הנחה לתושבי ערבה תיכונה, הנחה למתארחים בערבה הדרומית

לוטן :

לוטן הוא קיבוץ בערבה הדרומית המציע 24 חדרי אירוח ,פשוטים יחסית, ממוזגים ומאובזרים במיטות, מטבח קטן, מיזוג ו WIFI. במתחם המרכזי- פינות ישיבה מקסימות, מטבח מרכזי, ערסלים ואווירת צ'יל שמאפיינת קיבוצים במדבר. כל חדר יכול להכיל עד 4 אנשים.

מתאים למשפחות הרוצות להתנסות באירוח אקולוגי, אשר שומר על הסביבה. כל המתחם עשוי מפסולת ממוחזרת,בנייה ירוקה, יצירת חשמל מאנרגיה סולרית, גינה אורגנית,סיור בין פרויקטים אקולוגים של הקיבוץ ועוד. חוויה פשוטה אשר מנתקת רגע מהשגרה העירונית ומאפשרת ליהנות מהשקט והשלווה של המדבר.

במתחם: גן משחקים קסום שנבנה מחומרים ממוחזרים, בריכת שחיה הכוללת אזור ייעודי לפעוטות, הגינה האורגנית וסדנאות אקולוגיות לכל הגילאים כמו : בנייה אלטרנטיבית, גינון אורגני ועוד.

 למידע נוסף והזמנות